Domácí balerínky a žabky - zapomeňte na bačkory!

Tak schválně, v čem chodíte doma? Když večer vyzujete své lodičky, kozačky, tenisky nebo třeba pohorky :-), vklouznete pak do pohodlných domácích pantoflíčků, nebo ťapete po bytě jen tak naboso? Máme pro vás pár tipů na praktickou a barevnou domácí obuv.

Barevnost samozřejmě není to nejdůležitější, co by vás mělo zajímat. Faktem ale je, že kostkovaným bačkorám a sešlapaným pantoflím těžko určitelné barvy dávno odzvonilo. Samozřejmě vás nepodezříváme, že něco takového máte doma… Ale člověk niky neví :-)

Pokud doma chodíte bosky, tak to není úplně nejlepší řešení. Chůze naboso sice vašim chodidlům ohromně prospívá, ale ne na rovném a tvrdém povrchu, jaký doma bezpochyby máte. Doma je potřeba nožky chránit před zbytečným namáháním, drobnými oděrkami, chladem a nebo naopak horkem. Obuv by tedy měla být lehká, pohodlná, v létě vzdušná a v zimě hřejivá.

Jako ideální nám tedy přijdou dva typy obuvi – balerínky a žabky. Pokud se vám jedny nebo druhé (případně oboje) bytostně příčí, samozřejmě vás do nich nebudeme nutit… Možná ale změníte názor: saténové nebo bavlněné balerínky s fleecovým vnitřkem jsou totiž měkoučké, pohodlné a teplé.

Victoria's Secret dokonce nabízí speciální termo-balerínky, která poskytují ještě větší hřejivost a vlastně vypadají jen jako silné kotníkové ponožky :-)

Zajímavou variantou jsou balerínky Crocs, vyrobené z přírodní pěnové pryskyřice. Ta je sice neuvěřitelně lehká, ale přitom dostatečně pružná i pevná a ještě ke všemu má prokazatelné antibakteriální účinky. Na domácí pobíhání jsou Crocsky prostě doknalé!

Naprostou klasikou jsou pak žabky, které jsme vybrali opět v několika verzích. Lehoučké žabky z přírodního rákosu (ovšem zdobené saténem) vám sice dlouho nevydrží, ale zase se v nich budete doma cítit jako na pláži. Žabky s pryžovou podrážkou mají tu výhodu, že na ně lze snadno tisknout, takže se vyrábějí v bezpočtu barev i vzorů.

Opět ale nesmíme zapomenout na žabky značky Crocs. Díky použitému materiálu Croslite mají všechny vlastnosti, které jsme už vyjmenovali, u žabek přitom asi nejvíce oceníte právě lehkost – na nožce je skoro neucítíte. Díky tomu se eliminuje sporná nevýhoda žabek, které díky své konstrukci údajně namáhají prsty na nohou a zatěžují klenbu.

Takže ještě jednou: v čem chodíte doma? :-)